menu mobilne

Witamy u Misia!

Miasto Stary Sącz

Stary Sącz jest jednym z najstarszych miast w Polsce, prawa miejskie uzyskał w XIII wieku. Miasto położone jest w kotlinie sądeckiej charakteryzującą się pięknymi górskimi widokami. Stary Sącz posiada rynek, który jest przykładem średniowiecznej architektury.

W mieście znajduje się również klasztor Klarysek założony przez księżną Kingę, która sama wstąpiła do klasztoru po śmierci męża. Stary Sącz posiada wiele innych miejsc, które są warte zobaczenia miedzy innymi jest to ołtarz papieski, na którym w 1999 roku papież Jan Paweł II kanonizował świętą Kingę.

Na obrzeżach miasta znajdują się stawy, wykorzystywane są przez mieszkańców oraz turystów w upalnie dni do kąpieli, a w dni chłodniejsze można spotkać tam wędkarzy szukającym odpoczynku od miejskiego zgiełku. Stary Sącz w 2015 roku na jednym z najwyższych szczytów przyległych do miasta, wybudowało wyjątkową wieże widokową w kształcie spirali, która cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, gdyż można z niej obserwować panoramę kotliny Sądeckiej.

Miasto Stary Sącz Miasto Stary Sącz Miasto Stary Sącz Miasto Stary Sącz Miasto Stary Sącz Miasto Stary Sącz

Zapraszamy

Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się z nami:
18 446-24-51
605-560-786 lub
609-103-996
609-802-703
jak również mejlową:
kontakt@zajazdumisia.pl

Sprawdź naszą ofertę:


W naszej okolicy znajdziesz:

Serdecznie zapraszamy!

Miasto Stary Sącz, Zajazd u Misia w Starym Sączu.


ładowanie

do_gory